in , , ,

Bir iddiaya göre Çin'in "Ana Lider" ünvanını taşıyan Xi Jinping, Çin'in Halk Kurtuluş Ordusu(PLA) tarafından ev hapsine alındı!

First India on Twitter: “#BREAKING | Chinese President #XiJinping is currently under #HouseArrest, several media reports claimed, adding that the capital #Beijing is currently under army control. The reports have not been confirmed by either Chinese credible media.#China #chinacoup #BreakingNews pic.twitter.com/eYNaLxNZD6 / Twitter”

BREAKING | Chinese President #XiJinping is currently under #HouseArrest, several media reports claimed, adding that the capital #Beijing is currently under army control. The reports have not been confirmed by either Chinese credible media.#China #chinacoup #BreakingNews pic.twitter.com/eYNaLxNZD6

Bir iddiaya göre Çin’in “Ana Lider” ünvanını taşıyan Xi Jinping, Çin’in Halk Kurtuluş Ordusu(PLA) tarafından ev hapsine alındı. Yapılan bu iddia henüz Çin’in yerel büyük haber kuruluşları tarafından onaylanmış değil. Henüz doğru olarak nitelendirilmese bile paylaşılmış olan iddia sosyal medya aracılığıyla büyük etki kazandı. İddianın doğru olma ihtimalinde yaşanabilecek olaylara baktığımızda ise dünya ekonomisinde ve siyasetinde büyük değişikler olacağı ve de Çin’in coğrafi yapısı da dahil birçok ülke içi ve dışı etkende yapısal değişiklikler olacağı bir gerçek. 

PLA (People Liberation Army) – (Halk Kurtuluş Ordusu) : Dünya’nın en büyük askeri ordusudur ve Çin’in ana askeri ordusu olarak nitelendirilmektedir.

Olay hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar aracılığıyla platform ile paylaşabilirsiniz.

Report

What do you think?

Bir cevap yazın