in ,

Bartın Amasra'da Bir Maden Ocağında Patlama!

TRT HABER on Twitter: “-“Kim çıktı aşağıdan? Durum nedir?”-“Hiçbir şey bilmiyoruz. Toz duman oldu, ne olduğunu bilmiyoruz. Sadece basınç oldu. Basınçtan dolayı toz kütlesi oldu, göz gözü görmedi”#Bartın Valisi Nurtaç Arslan, maden ocağındaki #patlama sonrası kurtarılan işçi ile konuştu. pic.twitter.com/ttxv4FES2N / Twitter”

“Kim çıktı aşağıdan? Durum nedir?”-“Hiçbir şey bilmiyoruz. Toz duman oldu, ne olduğunu bilmiyoruz. Sadece basınç oldu. Basınçtan dolayı toz kütlesi oldu, göz gözü görmedi”#Bartın Valisi Nurtaç Arslan, maden ocağındaki #patlama sonrası kurtarılan işçi ile konuştu. pic.twitter.com/ttxv4FES2N

Bartın Amasra’da bir maden ocağında patlama gerçekleşti. Amasra ilçesinde bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğünde akşam saatlerinde yer altında patlama yaşandı.

Süleyman Soylu tarafından son aktarılan bilgiye göre 26 maden işçisi yaşamını yitirirken 58 kişi sağ olarak kurtarıldı. Trafo kaynaklı gerçekleştiği öne sürülen patlama sonrası Yer altında halen kurtarılmayı bekleyen 15 madenci için ise çalışmalar sürmekte. Olay haber kaynakları aracılığıyla ekranlara yansıdı.

Report

What do you think?

Bir cevap yazın